TransMac

Lisans / Fiyat: Kullanım Kısıtlamalı
Eklenme: Temmuz 27th, 2017
Dil: Ingilizce
Boyut: 2.2 MB
Üretici: Acute Systems
İS: Windows 2000/2003/XP/Vista/7
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
14 kez bedava indirildi

TransMac, Windows için Macintosh bilgisayarlarda kullanılan disk, flash sürücü, CD-ROM, DVD, yüksek yoğunluklu disket, DMG* ve sparseimage* dosyalarından veri okuyabilen, yazabilen ve biçimlendirebilen bir programdır. Bu sayede Windows’da Macintosh dosyalarını açabilirsiniz.

Programı açtığınızda tarama yaptıktan sonra bulduğu dahili ve harici diskleri listeler. Bunun yanında eğer bilgisayarınızda DMG, IMG, ISO, CDR ve Sparseimage Macintosh tarafından desteklenen disk kalıpları varsa bunları destekler. Bu kalıp dosyalarını açmak için ‘File > Open Disk Image/Disk Kalıbı Aç’ yolunu kullanabilirsiniz.

Program iki pencere arayüze sahip olduğundan bir tarafta (sol) dosyaları listelerken diğer tarafta (sağ) bu dosyaların içine bakabilirsiniz.

‘File/Dosya’, ‘New Disk Image/Yeni Disk Kalıbı’na tıklayıp açılan penceredeki gerekli alanları doldurduğunuzda Macintosh ortamında çalışabilen Mac OS (HFS / DMG) ve Mac OS (HFS / Sparseimage) disk kalıpları oluşturabilirsiniz. Ayrıca varolan ya da yapacağınız disk kalıplarını CD/DVD’ye yazdırabilirsiniz.

Özellikler:
Mac biçimindeki disk, flash sürücü, CD-ROM, DVD, yüksek yoğunluklu disket, DMG* ve sparseimage* kalıpların içinde yer alan dosyaları yazar ve okuyabilir.
Standart HFS* (Mac ve Win), HFS+, HFSX birimlerini destekler.
Açılış sürücüsünde Mac birimlerine erişebilir.
Sıkıştırılmış MAC disk kalıplarını (DMG ve Sparseimage) okur, yazar ve oluşturabilir.
Macintosh’da kullanılmak üzere diski biçimlendirebilir.
Mac biçiminde CD ve DVD’leri oluşturmak için yerleşik yazma aracına sahiptir.
Yeni dosya gezgini yapısıyla sürükle-bırak desteği mevcuttur.
Bilgisayarınızda bulunan DMG ve Sparseimage dosyalarını bu programla eşleştirebilirsiniz.

* Standart HFS: Macintosh’da kullanılan standart dosya türüdür. Tüm Mac işletim sistemleriyle uyumlu, 31 karaktere kadar dosya adıyla sınırlı ve 2 GB’ye kadar dosya boyutuyla sınırlı bir yapıdır.
* Mac OS Extended (HFS+): Mac OS 8.1 ve üstüyle uyumludur. 256 karaktere kadar Unicod dosya adı desteği ve dosya boyut sınırı olmayan yapıdır.
* Mac OS Extended (HFSX): Mac OS 10.3’de kullanılan bir yapıdır.
* DMG ve Sparseimage: Macintosh bilgisayarlarda kullanılan disk kalıbıdır.

Kısıtlama:
Programı 30 gün ücretsiz deneyebilirsiniz. Ayrıca Mac sabit diskleri salt okunur olarak açabilir. Kısıtlamaları kaldırmak için satın almalısınız. Lisanslı fiyatı ise 54$’dır.

Yorum Yapabilirsiniz