ESET EternalBlue Vulnerability Checker

Lisans / Fiyat: Ücretsiz
Eklenme: Temmuz 9th, 2017
Dil: İngilizce
Üretici: ESET
İS: Win8/Win7/WinXP/Win10/Win8.1
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
13 kez bedava indirildi

Eternablue, WannaCry fidye yazılımına karşı sisteminizi taratın.

ESET EternalBlue Vulnerability Checker, fidye yazılımı (ransomware) WannaCry (WannaCryptor) ve onun kadar tehlikeli bir tehdit olan EternalBlue güvenlik açığına karşı Windows PC’nizi tarayarak bilgi veriyor. Anında sisteminizin korumasız olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz. 

Son dönemin en etkili fidye yazılımlarından WannaCry ile birlikte kendini gösteren, ünlü güvenlik şirketi ESET’in tespit ettiği EternalBlue güvenlik açığına karşı sisteminizi tarayan ufak bir araç ESET EternalBlue Vulnerability Checker. Windows işletim sistemli bilgisayarınıza ücretsiz indireceğiniz bu araçla sadece güvenlik açığından etkilenip etkilenmediğinizi anlayabiliyorsunuz.

Sisteminiz açıktan etkilenmişse aracı çalıştırdığınız vakit “Your computer is vulnerable” mesajıyla karşılaşıyorsunuz. Bu noktada herhangi bir tuşa bastığınızda Microsoft Windows güncelleme sayfasına yönlendiriliyorsunuz. Bu sayfada Microsoft Update Kataloğu linkine tıklayarak karşınıza çıkan pencerede tüm güncellemeleri indir butonuna tıklayarak alıyorsunuz. Güvenlik güncellemesini aldıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız yeterli oluyor. Aracı tekrar çalıştırdığınızda “Your computer is safe, Microsoft security update is already installed” mesajını görürseniz güvendesinizdir.

WannaCry Nedir, Nasıl Çalışır ve Nasıl Silinir?


Yorum Yapabilirsiniz